December 24, 2024

Кейс, який неможливо повторити 

➡️ Підписуйся на наш канал: https://t.me/seopub


КЕЙС: $100К за місяць. 1 сторінка. ГЕО: Бразилія наробив чималого галасу в SEO-чатах, і ми, звісно, цього очікували. Саме тому ми завершили текст кейсу словами: «Але не все так просто, і в цього кейсу є зворотний бік медалі». Зараз пояснимо, у чому він полягає.


У них «вистрелив» лише один сайт із тисячі

Багато хто писав: «Вони запустили сотні сайтів, і лише один вистрелив».

Насправді ж ми запустили лише ОДИН сайт під цей бренд — саме той дроп, про який йшлося в кейсі.

Звісно, після того, як ми зрозуміли, що там є гроші — і чималі, ми почали підіймати й інші сайти, але всі вони погано “заходили”. Зараз ці сайти слугують нам просто “відстояними” майданчиками, для “приклеювання” основного домену.

Суть у тому, що все спрацювало з ПЕРШОЇ спроби.

Якби потрібно було запускати 100500 сайтів, то ви (та тим паче ми) змогли б повторювати цей кейс щомісяця.

Але все значно складніше :)


Чому у вас не вийде його повторити?

По-перше, вам якось треба стати топ-1 за головним ключем бренду.

Якщо ви думаєте, що це легко, то глибоко помиляєтеся. І я скажу так: саме в цьому випадку це просто неможливо :)

У нас є сайти, які займають або займали топ-1 за основним бренд-запитом, повірте, ми розуміємо, про що говоримо :) Нижче я поясню, чому вам ОБОВ’ЯЗКОВО потрібна перша позиція, а друга вас взагалі не влаштує.

Втім, найголовніше, що ви маєте засвоїти: це неможливо саме в ЦЬОМУ випадку. У багатьох інших — стати топ-1 за головним бренд-запитом цілком реально!

По-друге, вам треба комусь продати таку гору трафіку за ціною вище ринкової.

Окей, ваш сайт став топ-1 і збирає багато трафіку, здавалося б, справу зроблено. Але ні, це тільки пів біди, далі — гірше))

Якщо ви думаєте, що продати 2,5k FTD за CPA-моделлю (40–50 $) у Бразилії легко, то ви ну ДУЖЕ сильно помиляєтеся))

Особливо зараз, коли в Бразилії дуже активно впроваджується регуляція онлайн-гемблінгу й нові правила, які насамперед впливають на тих, кому ви продаватимете цей трафік.


Але чому ж у нас усе-таки вийшло?

По-перше, нам банально пощастило. Але пощастило не в тому моменті, де це найочевидніше.

Сам бренд потрапив у якусь скандальну історію, здійнявся чималий галас. У результаті вони чи то “протупили”, чи то свідомо вирішують тимчасово закрити свій сайт від індексу. Сайт для користувачів відкритий, але Google-боту недоступний.

Офіційний сайт вилітає з індексу, і вуаля — наш сайт стає топ-1, як найкращий і найбільш релевантний.

По-друге, із 1 жовтня у Бразилії змінилися умови для рекламодавців у Google Ads.

Що це означає? Рекламу онлайн-азартних ігор у Бразилії могли крутити тільки ті, хто отримав ліцензію від міністерства фінансів Бразилії (MF) + пройшов сертифікацію в Google Ads.

Відповідно, на 1 жовтня та наступні тижні, якщо раніше видача Google Ads була вся забита, — на той момент не крутився ніхто, тобто була лише органічна видача. Відповідно CTR ще більше зріс, і ми отримували максимально можливу кількість трафіку.

По-третє, ми змогли продати весь трафік, який зібрав сайт.

Тут надто багато нюансів, тому повноцінний пост про монетизацію ми опублікуємо наступним.

По-четверте, трафік різко пішов угору ближче до ночі 1 жовтня, а це була п’ятниця. Коли співробітники вже відпочивають і попереду два дні вихідних, ми технічно були готові прийняти таке навантаження на сайт. Одночасний онлайн був ~3000 юзерів. Ми дуже морочимось над технічкою, та наші сайти витримають любий DDOS та наплив юзерів. Мало хто навіть робить тести навантаження. Якби цей сайт був на звичайному хостингу — він би зліг і багато з вас би у ліпшому випадку тільки у понеділок усвідомили що коїться).

Приклад тесту навантаження, який відповідає на питання чи витримає хостинг 4к юзерів за 1 секунду.

БЛІЦ:

  • Чи могли ми очікувати такого розвитку подій? — Ні.
  • Чи міг хоч хтось передбачити подібне? — Теж ні. Хоча, правди заради, офіційний сайт явно не був ідеально вилізаний з точки зору SEO, і коли їм довелося робити махінації з сайтом — вони успішно все поламали) Тільки це ми теоретично могли б спрогнозувати.
  • Чи стали б ми топ-1, якби цього не трапилося? — Думаю, ні.
  • Чи може подібне статися знову? — У теорії можливо будь-що, але який шанс на таке? Ви просто не можете вкладати стільки грошей у сайт і сподіватися на подібне везіння.

Лол, виходить, вам просто пощастило?

  1. Ми так не вважаємо. Зараз я задам питання, на більшість із яких ви самі собі відповісте.
  2. Чому саме наш сайт став топ-1? У видачі були й сайти конкурентів, але вони й близько не зрівнялися з нами.
  3. Чому в нас взагалі був сайт під цей бренд у цьому ГЕО? ГЕО — сотні, брендів — тисячі.
  4. Чому саме ми, коли полетіло стільки трафіку, все ж змогли продати його вигідно для себе, а не “злили” в трубу?
  5. І зрештою, чому саме нам “пощастило”?

Усе дуже просто: це називається закономірністю. Я не бачу тут жодної випадковості.

Ми просто робили весь час: тестували різні підходи, пробували всі можливі теорії на практиці, ризикували… І робили це частіше та краще за інших!

Везе найсильнішим — тобто тим, хто діє, а не сидить і колупається в носі.


Як склалася подальша доля сайту?

Після того, як офіційний сайт знову відкрили для індексу, він миттєво повернувся в топ-1 за своїми основними брендовими запитами. Відповідно, наш сайт почав різко просідати в позиціях. Трафік ставав усе меншим, а коли ми вже точно зрозуміли, скільки його там може бути, звісно, ми дуже хотіли його повернути :)

Що ми зробили?

Вище ми писали, що під цей бренд ми пробували підняти й інші сайти, але нормального результату не було. Проте один із доменів (регіональний дроп com.br) почувався більш-менш і навіть збирав трохи трафіку.

Ми ухвалили рішення переклеїти наш основний сайт, який щодня втрачав позиції, на цей регіональний дроп-домен.

Результат переклейки ми побачили того ж самого дня: майже за всіма ключами ми стали топ-2.

Здавалося б, усе чудово, але є нюанс :)


Чому вас не влаштує топ-2?

Нюанс у тому, що ми були лише топ-2, а не топ-1, а це змінює абсолютно все. На скрині нижче можна побачити, що максимум кліків у день був 1800, а це далеко не 50k, як було раніше.

Чому так?

Усе просто: наш CTR становив якихось жалюгідних 0,7%… Так, це навіть менше відсотка.

Виходячи з офіційної статистики Google, у середньому друга позиція у видачі отримує 19% усіх кліків, але коли йдеться про монобрендові сайти, ситуація суттєво інша.

Якщо за запитом бренда у видачі немає контекстної реклами й офіційний сайт не має розширеного сніпета, то ви з другої позиції отримаєте, в кращому разі, близько 7% усіх показів.

У нашому ж випадку була і реклама, і розширений сніпет офіційного сайту, тож ми отримали CTR усього 0,7%.

А чому навіть за хороших умов CTR із топ-2 все одно нижчий, ніж каже статистика Google?

Це легко пояснити. Людина шукає певний бренд, клікає на першу позицію й знаходить рівно те, що й шукала. Навіщо їй дивитися далі?

Але деякі (скажімо, 7%) все одно шукають далі, чому? Тут логіка вже не працює, і береться до діла лудоманія. Іншого пояснення ми не бачимо.


💡Висновки

  1. Успіх часто приходить у найнесподіваніший момент. Навіть ретельно сплановані проєкти можуть “вистрелити” через зовнішні чинники, які неможливо передбачити (як-от скандал із офіційним сайтом чи зміни в рекламних правилах у певній країні).
  2. Топ-1 за брендовим ключем вирішує все. Якщо мета — отримувати серйозний трафік та заробіток із монобрендового сайту, друга й тим більше третя позиція вам не дадуть бажаного результату.
  3. Продаж трафіку — ключовий фактор монетизації. Сам по собі високий трафік нічого не означає, якщо ви не маєте чіткої стратегії монетизації й не готові втілити її на практиці (наприклад, знайти правильного партнера в потрібному ГЕО).
  4. Успіх — це закономірність, а не випадковість. “Випадкові” перемоги зазвичай базуються на постійних експериментах, тестах і готовності брати на себе ризики. Ті, хто роблять це регулярно, мають більше шансів опинитися в потрібний час у потрібному місці.
  5. Нестабільні фактори ринку — це завжди ризик і можливість одночасно. Регуляції, зміни в пошукових алгоритмах чи навіть дії конкурентів можуть дати як негативний, так і надприбутковий результат. Уміння швидко реагувати на такі зміни дає великий конкурентний потенціал.

➡️ Підписуйся на наш канал: https://t.me/seopub